Karlín, kde se budova K71 nachází, je dnes jednou z nejprogresivněji se rozvíjejících pražských čtvrtí. Zároveň si uchovává svou historickou paměť. Svébytně pojatá architektura budovy K 71 doplňuje stávající zástavbu tvořenou dvěma významnými historickými památkami - z jedné strany se zdí dotýká budovy Hudebního divadla v Karlíně, z druhé sousedí s Negrelliho viaduktem. Do historického centra Prahy se odtud dá dojít během čtvrt hodiny i pěšky. Zároveň je ale tato lokalita jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů - kde se setkává metro, autobusy i tramvaje. Dostupnost je zajištěna i pro individuální dopravu – lokalita je přímo napojena na severojižní magistrálu, prochází tudy také vnitřní městský okruh. Majitelé kanceláří mají k dispozici parkoviště přímo v objektu, další parkovací místa jsou k dispozici jen dvě minuty odtud, v podzemních garážích v ulici Na Florenci.

Celá lokalita prošla v posledních letech prudkým rozvojem, který proměnil někdejší průmyslovou periferii na okraji historické Prahy v moderní centrum metropole. V blízkém okolí je řada restaurací, kam lze zajít na pracovní oběd či večeři, i obchodů, kde lze vyřídit denní nákupy. Směrem na Prahu jedna je v docházkové vzdálenosti hned několik velkých obchodních domů – Bílá labuť, Palladium či Kotva. Ubytování pro partnery lze snadno zajistit také v lokalitě – přímo v Karlíně v hotelu Hilton či v dalším z hotelů tohoto řetězce – hotelu Hilton Prague Old Town, který se nachází jen o pár stovek metrů dál.

Oblast se navíc bude dále rozvíjet. Na novou zástavbu převážně administrativních budov na karlínském břehu Vltavy by již brzy měla navázat výstavba jednoho z největších developerských projektů současnosti – na Rohanském ostrově má vyrůst postupně celá nová městská čtvrť s obytnými domy, obchodními centry, sportovišti, v rámci výstavby mají vzniknout i dva ostrovy.
Charakter lokality dotváří i unikátní pražský park v srdci velkoměsta – vrch Vítkov, který je oblíbeným místem k vycházkám i sportu – na jeho vrcholu je i venkovní posilovna. Příležitostí ke sportovnímu vyžití je však v Karlíně a jeho nejbližším okolí mnohem více – směrem na Prahu 1 je hotel Axa, který je vyhlášený svým plaveckým bazénem, vyznavače golfu zase potěší driving range a indoor golf v hotelu Čechie, který se nachází v Karlíně, v těsném sousedství Libně.